Elköltöztünk: filmdroid.hu
Pitch Black- 22 évente sötétség (Pitch Black)
2009.03.27. 20:16 7 komment
Kényszerleszállást hajt végre egy teherszállító űrhajó valami kietlennek tűnő bolygón. A zűrös landolást csak alig pár ember éli túl, köztük van egy veszélyes bűnöző (Vin Diesel), a tökös pilótacsaj, egy félénk régiségkereskedő és pár palacknyi finom piája, egy drogfüggő rendőr és egy Allah-hívő. Ezen a helyen nem egy, hanem egyszerre három nap is világít, a túlélők a landolástól nem messze szállásra lelnek, de a korábbi lakók csak csontok formájában képviseltetik magukat.. Később rájönnek arra is, hogy 22 évente sötétség borul erre planétára és minél hamarabb el kellene innen húzniuk, mert akkor előjönnek az éjszaka teremtményei és azok igencsak szeretik az ilyenkor errefelé kószáló lényeket...megenni. Az űrhajótörést megúszó emberek közül nem mindegyike fogja megélni a játékidő végét.
A 22 évente sötétséget sokan Vin Diesel első főbb szerepének titulálják sokan, pedig szerintem itt a középpontban Radha Mitchell áll, akiről nem mondható el, hogy rinyálna meg sírna össze-vissza, simán leereszkedik egy nagy sötétlő lyukba szó nélkül. A szinkron egyébként fertelmes, ezért még jobban úgy tűnik, mintha mindenki bénán játszana.
A sztori nem túl eredeti, mondhatnám eléggé elcsépelt, láttunk ilyet eleget, valószínűleg a készítők is, ezért merítettek néhány helyről, pl. a Star Warsból, de legfőképpen az Aliensből. A lények eléggé félelmetesre sikerültek, bár ezek sem egyediek, ezt mondjuk talán írhatjuk a kis költségvetés számlájára. A különféle szűrők használata elég szokatlannak hatott a szememnek, dobott a filmen valamelyest ez a megoldás, legszívesebben felvettem volna én is egy napszemüveget. A csúnya, gyilkos lények csak a film félénél jönnek elő, azonban addig sem lehet unatkozni, a rendező már az elején megteremti a hangulatot, ami végig ugyanolyan sávban mozog, korrekt sci-fi kategóriába tartozik és a vége sem az a nagy happy end, én 60 %-ot adnék rá.
A film nem került sokba, sikeres is lett, régebben pedig olvastam, hogy egyesek alapműnek is kikiáltották. A második felvonásban már Riddick lett a tényleges főszereplő, itt már a nagyobb, költségesebb, akciósabb elv érvényesült, a történetben pedig Vin Diesel leabálta a fél univerzumot. Nekem az már egyáltalán nem tetszett, élvezhetetlen volt számomra.
Büdzsé: 23 millió dollár
Amerikai bevétel: 39,24 millió dollár
Összbevétel: 53,18 millió dollár
Címkék: horror sci fi 60 %
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Armida · http://armida.freeblog.hu/ 2009.03.27. 20:31:46
ThufirHawat 2009.03.27. 21:02:12
Alex Mahone 2009.03.28. 00:02:40
Amilyen régi, annyira állat, és a két Riddick-filmtől számítva szeretem Vin Dieselt :)
Zzoorroo 2009.03.28. 10:51:17
Spawn85 2009.03.28. 11:12:42
Kaland-Játék-Kockázat · http://kjkk.blog.hu 2009.03.31. 00:49:38
Deviáns szinglibolsilibsibibsi 2009.05.29. 10:00:09
A "második részt" annak ellenére megvettem DVD-n, hogy tulajdonképpen nem igazán tetszik. De a látvány az sztem nagyon odab*sz; egyedi és hangulatos, csak emiatt megérte azt a 2 rugót :-)