Elköltöztünk: filmdroid.hu
Asterix az Olimpián (Astérix aux jeux olympiques)-kritika
2008.02.11. 19:20 9 komment
Először jó húsz évvel ezelőtt volt szerencsém Asterixhez és gall csapathoz, mikor jóapám egyszer Alfával tért haza. Ebben az újságban futott René Goscinny és Albert Uderzo által megálmodott ,megrajzolt képregény, később is rendszeresen vettem. (mellesleg az egyik különszámban jelent meg először egy Marvel -féle szuperhős történet is).
Néhány éve pedig Asterixből a franciák filmet csináltak, ami elég közepesre sikeredett, de a pénztáraknál jól hozott. Nosza nekivágtak egy grandiózusabb második résznek, ami köszönhetően a zseniális magyar szinkronnak (Speier Dávid for Prezident!) igazi élményszámba ment
A harmadik részre a jól megismert szereplők visszatérnek, kiegészülve pár dologgal. Habarodix szerelmes, méghozzá a görög király lányába (Vanessa Hessler), akinek a kezére maga Brutus is pályázik. Brutus persze alkalmazná a gall legényen kedvenc kivégzési módszerét (felnégyeltetés), de Habarodix kijelenti, hogy a hercegnő kezéért megnyerné akár az olimpiát is. Brutus elfogadja a kihívást, a szerelmes gall pedig segítséget kap Asterixtől, Obelixtől és a falujuk druidájától.
Gerard Depardieu-t ismét Obelixként köszönthetjük, de Asterix fronton változás történt, Clovis Cornillac bújhatott a kis bajszos gúnyájába. Ezzel nekem csak az a gondom, hogy nem elég kicsi (elődje se volt az), a képregényben is kisebb volt mindenkinél, nem hiszem el, hogy nincs a francia földön (vagy másutt akár) egy kisebb szereplő. Vanessa Hessler szépen néz, mosolyától elolvadnék jómagam is. Jól kell kinéznie, pár mondatot elmondania, ezt teljesíti, valószínű nem fogják meghívni komoly alakítást igénylő filmekbe. Alain Delon az önimádó Ceaser szerepében igazi meglepetés. Régen láttuk úgyis, látszólag még élvezi is azt, amit csinál. Mellesleg a film legjobb mondata is hozzá fűződik: Ne ébreszd fel az alvó Ceasart (utalás a Ne ébreszd fel az alvó zsarut filmjére.) Az igazi főszereplő pedig Brutus, aki mindenképpen megpróbálja különböző trükkökkel eltenni Ceasart láb alól, a trónra szeretne ülni, ez a leghőbb vágya.
A harmadik rész szinkronja rendben van, próbáltak hűek maradni néhol a második rész rímjeihez. Forgács Gábor sem ront az összképen (szerintem az egyik legrosszabb szinkronos, aki létezik), sőt kifejezetten élvezhetően adja a szavakat Brutus szájába.
És ha már olimpia akkor megragadták az alkalmat több híres sportoló szerepeltetésére. Jó ötlet volt Michael Schumacher szerepeltetése, ő egy fogathajtót alakít (eredménye forever the best). Nathan Jones pankrátor pedig kiparodizálja önmagát, de azt jól csinálja, legalább van humorérzéke a sok kilónyi izom alatt. Jean-Claude van Damme-ot ne keresse senki, mert nem szerepel, habár régebben szó volt a szerepeltetéséről.
A legnagyobb baj pedig pont ez, hiszen sok ismert arcot sikerült megnyerni a produkcióhoz és akiket nem használtak fel az olimpiai játék részben, azokat belepakolták a film utolsó negyed órájába, ami már teljesen felesleges volt, elnyújtotta a filmet. Ráadásul nem a két gall a főszereplő, bár Brutuson jókat lehet nevetgélni, de Asterix és Obelix eléggé hátrébb szorult. Ja és akkor nem is említettem a vadkanokat, Obelix kedvenc eledelét. A nagy melák folyton enne, mindenütt, bárhol, bármikor, Görögországban is fel kellett volna kutatni pár étkezőt.
Sok dolgot hagytak ki a képregényből, sok mást tettek bele. Itt lefaragtak valamit, ott hozzátettek. A végeredmény nézhető lett, a második részhez képest azonban csalódás.
Értékelés: 60 %
Előállítási költség: 78 millió euró
Asterix Clovis Cornillac
Obelix Gérard Depardieu
Cesar Alain Delon
Brutus Benoît Poelvoorde
Habarodix Stéphane Rousseau
Irina hercegnő Vanessa Hessler
Panoramix Jean-Pierre Cassel
Szavanix Michael Herbig
Címkék: iromány vígjáték képregényfilm 60 %
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Gibson44 · http://nagyfonok.blog.hu/ 2008.02.11. 22:48:47
Real013 2008.02.12. 07:53:01
Miecs 2008.02.12. 10:50:28
inmfc · http://calacitra.blog.hu 2008.02.12. 11:21:54
ízlések és pofonok:)
én azért a 6-ot soknak értékelem, nálam olyan 3as vagy 4est kapna a film.
Valamiért jobbat vártam, a fene se tudja miért.
MS tényleg jó volt Jean Todt-tal, a film egyik legkirályabb jelenete volt.
koimbra · http://filmdroid.blog.hu/ 2008.02.12. 11:27:09
Real013 2008.02.12. 12:16:58
Jah,és mégvalami:az esetek nagy többségében valóban nem jó egy kamos verziót nézni,de ami film tetszik kamosba,azt tuti megnézem DVD ripbe is.
koimbra · http://filmdroid.blog.hu/ 2008.02.12. 12:26:22
Az Asterix azért is volt moziba nézős, mert a második nagyon jóra sikeredett, mint írtam Speier Dávid for Prezident! A Charlie Wilson háborúját is meg kellene tekintenem, a Nemzet aranya kettőre is elmennék, a héten a Cloverfieldet tuti bepróbálom és még van egy rakat film, amit pótolni kéne.
Egyébként megemlítem még, bár kicsit off, hogy ha megnéznék a nagyokosok a moziünnepkor befolyt bevételeket, rájöhetnének, ha harmadannyiba kerülne a jegy, akkor a mozi látogatottsága is megnőne, nem kicsit, sőt...
zsoka · http://zsokaliveshow.blogspot.com 2008.02.12. 13:23:39
MoziFan · http://mozifan.blog.hu 2008.02.17. 01:11:56
egy 5-8000 ezres DVD olcsobb,mint a mozi? Nem beszelve arrol,hogy milyen hatrany er teged azzal,hogy 1 honappal kesobb nezel meg egy filmet,mint a suttyo amcsik...osszedol a vilag?vagy netan kicsufolnak a munkatarsaid?ezt sosem tudtam megerteni...
koimbra:Nemzet aranya 2 jo volt. Es az arban is igazad van. Csak hat mindig is hulye emberek ultek vezeto pozicioban. Amig olcsobb volt a jegy,volt ugy hogy 2-szer is megneztem egy filmet.De most azt is meggondolom,hogy egyszer megnezek e valamit. :) Persze a jo filmeket csakis moziban. Divx meg megmarad pornora,masra ugysem jo. :)))