Elköltöztünk: filmdroid.hu
Lost in Space - Elveszve az űrben (Lost in Space)
2010.01.12. 20:32 8 komment
A 60-as években futott a Lost in Space sorozat a tévé képernyőin, a széria középpontjában a Robinson család állt, akik az űrben, esetleg egy másik bolygón kalandoztak. A moziverzióban szintén a kis család megpróbáltatásait követhetjük nyomon, a família fontos céllal hagyja el a Föld bolygót. 2058-at írunk, a Föld energiatartalékai kimerülőben vannak, bolygónk népességét át kellene költöztetni egy másik planétára. A terv az, hogy a Robinson család 10 évnyi utazás után eléri az Alpha 1-et, ahol felépítenek egy olyan űrbéli kaput, amit a Földön is létrehoztak. Ezek segítségével könnyedén átmehetnek az emberek az egyik bolygóról a másikra. Ám egyesek nem nagyon szeretnék, ha a vállalkozás sikerrel járna, szabotálják a tervet, Robinsonék megmenekülnek ugyan, ám totálisan eltévednek az űrben.
Adva van a munkamániás apuka, aki kevés időt szentel családjának, ettől függetlenül kedveli őket. Az már elég érdekes, ha ennyire elfoglalt, akkor hogyan volt ideje összehozni három csemetét. A srác igazán profi a műszaki dolgokban, amolyan MacGyver kölyök, összebütyköl bármit bárhol, a lényeg, hogy legyen a közelben valamilyen eszköz. A felnőtt lány fizikus, jól is néz ki, legalább némi romantikus szálra is ad esélyt a film, ugyanis a fedélzeten van egy kemény katona is, amolyan előbb lövök, aztán kérdezek típus, ám minden eshetőséget megragad, hogy összejöjjön a nővel. A kislány...nos neki nem sok dolga van, nyavalyog picit, de legalább nem zavaró. És persze az anyu is jelen van. A színészek számára nem lehetett megerőltető a munka, William Hurt kirázza a kisujjából a szerepét, akárcsak Gary Oldman, akinek már ki tudja hányadik negatív karakterét kell alakítania. Matt LeBlanc is elbírt a kemény, csajozós, profi katona szereppel, bár akad néhány a Jóbarátokból jól ismert Joey-s megmozdulás is.
Stephen Hopkins ugyan sci-fit még nem csinált (a film után se), a kaland-akció műfajában nem mozgott ismeretlenül, a Ragadozók, a Predator 2 vagy a Blown Away szórakoztató alkotások voltak. Az effektek és a trükkök színvonala olykor hagy némi kívánnivalót maga után, de legalább nem egyetlen egyszer sem ül le a film, folyamatosan fenntartja az érdeklődést, mozgalmas és nem törik bele a bicskájuk az időutazásba sem. Én veszett jól elvoltam rajta anno és most is, 80 %-ot megérdemel. A folytatást is terveztek hozzá, sajnos nem váltotta be a kasszáknál a hozzá fűzött reményeket a film, így nem lett semmi a dologból, bár 2006 végén olvasható volt egy olyan hír, hogy jön DVD-re a második rész.
Büdzsé: 80 millió dollár
Amerikai bevétel: 69,1 millió dollár
Összbevétel: 136,1 millió dollár
Címkék: iromány sci fi 80 %
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
ChrisDry · http://www.chrisdry.com/ 2010.01.13. 08:32:47
freakin' · http://azutolsoakciohos.blog.hu 2010.01.13. 08:48:58
koimbra · http://filmdroid.blog.hu/ 2010.01.13. 09:09:48
@freakin': Szerintem nyugodtan nézd meg, nekem ugyanúgy tetszett. Bár most az a színváltós CGI majom kissé zavart.
geomayler 2010.01.13. 13:10:38
Tipca 2010.01.13. 13:46:09
kung - fúj (törölt) 2010.01.14. 08:07:00
Egyébként meg a film rendben van.