Elköltöztünk: filmdroid.hu
Star Wars: A klónok háborúja (Star Wars: The Clone Wars)
2008.09.18. 15:15 10 komment
Réges-régen egy ifjú, kreatív gondolkodású jóember esélyt kapott leforgatni az álmát, az elképzelését. A végeredmény fantasztikus volt, a mozik előtt sorok kígyóztak, a produkció pedig mérföldkő lett a film történelmében. A Star Wars a legismertebb sci-fi-vé vált, nagy kultusz alakult ki körülötte. Az alkotó örült, de meg nem pihent, kisajtolja az utolsó centet is ebből a sikerből. 30 év telt el a Csillagok háborúja bemutatója óta, de a lelkesedés nem csökkent iránta, még mindig kelendőek a Star Wars feliratú ruhák, bögrék, a filmszereplők bábui, de számítógépes játékok tucatjai is születtek már belőle. George Lucas pedig dörzsölte a markát és bejelentette leforgatja a trilógia előzményét. A végeredményt látva azonban sokakban felmerülhetett a kérdés: Vajon a rajongóknak vagy Lucas saját magának készítette el? Jelenleg az ősz szakállú mester a Star Wars: A klónok háborújával próbál hódítani és sikert elérni.
A mese a második és harmadik rész között játszódik és végeredményben az egész egy nagy háború. A Köztársaság elkeseredett csatát vív a szakadárokkal. Anakint és Obi-want a történetben egy bolygón zajló csatában láthatjuk. A harc félidejében Anakin maga is padawant kap, Ashoka személyében, akinek a a kinézete leginkább egy olyan bennszülöttére hasonlít, ki éppen most pingálta ki magát harci rúnákkal. Ő nem túl tapasztalt, de legalább lelkes. Ezalatt a Köztársaság szeretné megszerezni az engedélyt, hogy a Tatooin bolygó légterét használhassa, amit Jabbától kaphatna meg. Az ő fiát, aki úgy néz ki, mint egy meztelen csiga, elrabolják így a a Jedikre hárul a feladat, hogy visszaszerezzék a kicsit, így a kulcsfontosságú légteret is használhatnák a háborúban, amire a másik oldalnak is fáj a foga.
A kivitelezés felemásra sikerült. Ha háttereket, robotokat, csatákat nézzük teljesen meg lehetünk elégedve, de mikor bejön a képbe egy szereplő, akkor kicsit kiakadhat a biztosíték. Úgy néznek ki, mintha valamelyen bábu üzemből szedték volna fel a selejt kinézetű termékeket és azokat rakták volna be ebbe a mesébe. Pislogni kell párat, mire beazonosíthatunk néhány szereplőt, azt nyújt némi megnyugvást csak, ha kimondják a nevüket, így legalább tisztában lehetünk a kilétükkel. Dooku gróf vagy Obi-Wan feje a Cartoon Network néhány figuráját idézik, Yoda pedig még az eddig megszokottakhoz képest is gnómabban néz ki. Miután a stáblistán felefedezzük Genndy Tartakovsky nevét már nem is annyira meglepő ez a dolog, hiszen az ő nevéhez kötődik a Dexter laboratóriuma többek között. De akkor is, mozifilmhez ilyen figurákat kreálni? Ekkor ugorhat be az, hogy ez gyakorlatilag a tévében ment volna, A klónok háborúja rajzfilmsorozat első 3 része, amelyet csak beraktak a mozikba, a folytatás meg majd megy az tévében tovább az elképzelések szerint.
A történet viszont nem rossz, üresjárat alig akad, akciódús, van itt minden, amit már megszokhattunk: ármány, intrika, űrhajók, csaták és a lézerkard párbaj sem maradhatott ki. Az egyik legnagyobb pozitívum a hangok, a filmekben is hasonlóan szóltak a lézerkardok, a járművek és a fegyverek.
Az Erőben zavar keletkezett, több ezer néző hagyta el csalódottan a mozitermeket A klónok háborúja megtekintése után. Biztos akadtak olyanok is, akik George Lucasnak szóltak be magukban vagy hevesen emlegették a felmenőit. Érthető a csalódottságuk, ez a másfél órás mese néhol gyermetegnek hat, amire rátesz egy lapáttal a szöveg is. Pedig nem rossz a Star Wars: A klónok háborúja, élvezhető-nézhető, csupán csak gyermeki énünket kell elővenni és akkor nem lesz csalódás
Gyerekkoromban a Csillagok háborúja trilógiát láttam minimum százszor, a szövegeket fejből nyomtam benne. Az új trilógiát is megtekintettem néhányszor, ami ugyan már nem volt olyan , mint elődje, de a nagyjából jó jelzőt rásüthetjük. Ezt a mesét is valószínűleg meg fogom még nézni párszor, mert egyáltalán nem olyan rossz, mint ahogy az hírlett róla, igaz ezt sem fogom több tucatszor elővenni, rádobok egy 65 %-ot.
imdb: 5,0
rottentomatoes: 20 %
Eddigi amerikai bevétel: 34 millió dollár
Eddigi összbevétel. 61,8 millió dollár
Miecs anno írt a Star Wars 4-ről, a kritikáját itt olvashatjátok.
Címkék: star wars iromány sci fi 65 %
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kóczy · http://koczy2.wordpress.com 2008.09.18. 17:02:39
Majd írok róla én is :)
endike · http://barathendre.wordpress.com/ 2008.09.18. 20:51:11
Éljenek a sablonok! Legyen minden sablonos! Lehetőleg műanyagszerű.
Koimbra · http://filmdroid.blog.hu 2008.09.18. 22:59:25
kaczor 2008.09.19. 10:16:37
Sablonos is volt igen, de mostanság melyik filmre lehet mondani, hogy egyáltalán nem az.
Én megveszem dvd-n ha kijön a Klónok háborúját